نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: خورش قيمه

عضو حرفه ای
    تشکر ها
    1,135
    تشکر شده 1,495 بار در 685 پست
    میزان امتیاز
    899

خورش قيمه

دوستان سلام
    امروز اومدم با يه خورش سنتي ايروني ديگه به اسم قيمه ،من قيمه رو به روش خاص شف سپيده درست ميكنم و از اينرو قيمه هام خيلي خوشمزه ميشه به جون خودم الكي نميگم آ....

اول يه پياز رو خورد ميكنم خيلي ريز ،بعدش توي روغن كه تقريبا زياده تفتش ميدم تا رنگش عوض بشه بعد توش ليموعماني ميريزم قبلا هم تو خورش قورمه سبزي هم گفتم كه ليموعماني رو درسته يا سوراخ شده توي خورشت نندازين چون تلخ ميشه بلكه اول نصف كنيد و تخماشو دربيارين اينجوري ليموعماني همه عصاره خوشمزه خورش رو به خودش جذب ميكنه و برعكس اينكه تلخ بشه مزه ترش و بوي مطبوعي به غذاتون ميده
    خب بعدش اين ليمو عماني نصف شده رو هم ميريزم توي روغن و با پيازا بازم تفت ميدم بعد توش رب ميريزم و ميذارم تاجيليزو ويليز كنه و رنگ رب خوب توي روغن دربياد (خب اين راز خورشت قيمه من بود چون با اين روش عطر ادويه جات توي روغن درمياد و مزه خوبي به غذا ميده حالا شايد بگيد چرا ديگه صغري كبري ميچيني؟ولي بهتون ميگم حتما امتحان كنيد كه عالي ميشه چون هندي ها ادويه جات رو توي روغن تفت ميدن تا بوي مطبوعي به غذاشون بده اينم الان از اون روشها بود )
    بعد لپه پخته شده رو بريزين تو ابكش و يه بار اب روش بگيريد و بذاريد اون ماده مات كه از لپه درمياد شسته بشه (يه نكته هم بگم كه لپه رو با كمي زردچوبه بپزين )بعد اين لپه رو كه شستين بريزن توي همون روغني كه پيازو ليمو رو توش تفت داده بوديد و زير گاز رو روشن كنيد و بذارين تا لپه خوب رنگ و رو بگيره و توش يه عالمه زعفران بريزن واب گوشت هم فراموش نشه حدودا يه استكان بريزين بسه فقط به خاطر اينكه خوشمزه تر بشه
    بعد هم كه يه قل زد گوشت پخته شده رو اروم بذارين توي خورش تا خوب مزه ها توش جذب بشه خواستين يه گوجه هم روي خورش بذارين موقعي كه ميخواين سرو كنيد يكي دوقاشق هم اب ليموترش تازه بچلونيد رو خورش همين بسي خوشمزه و لذيذ اما من زياد از خورش قيمه خوشم نمياد اخه از لپه متنفرم اما شما اگه لپه دوست داشته باشين اين خورش رو هم دوست خواهين داشت اينم بگم كه خورش قيمه هرچي چرب و چيلي تر باشه خوشمزه تره !
    نام: w8tq4hmb7hcfjy8zz6ll.jpg نمایش: 84 اندازه: 76.8 کیلو بایت
    ویرایش توسط Sepideh : 03-02-2012 در ساعت 11:58 PM
    خدایا اندکی نفهمی عطا کن که راحت زندگی کنیم

مردیم از بس فهمیدیم
    و به روی خودمون نیاوردیم.....!

2. 3 کاربر مقابل از Sepideh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)