صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    4
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    121

Smile پروتز چانه و فک

سلام دوستان
    این تاپیک میخواد به پروتز چانه و فک و مباحث مرتبط و پزشکانی که در این زمینه فعالیت دارند بپردازه .
    اگر کسی تجربه ای داره یا شنیده ای از دکتری داره لطفا مطالبتونو در این تاپیک به اشتراک بگذارید.
    منم چون قصد پروتز دارم و فعلا مراحل تحقیق و جستجو رو دارم سپری میکنم هر آنچه در این سیر ، دستگیرم بشه اینجا شیرش میکنم.

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    4
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    121
    در اینجا میتونید انواع پروتز های چانه رو ببینید و اطلاعات خوبی بدست بیارید.

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    4
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    121
    تعریف: عمل پروتز چانه برای افرادی انجام میشود که چانه آنها رشد کمی داشته و عقب می باشد. پروتز چانه از دو طریق قرار داده میشود عمدتا" از زیر چانه قرار داده میشود روش دیگر قراردادن از داخل دهان می باشد.مدت زمان عمل جراحی: حدود یکساعتمدت زمان بستری بودن بیمار: بیمار همان روز عمل مرخص می باشد.بیهوشی: این عمل را میتوان تحت بیحسی موضعی توام با تزریق داروهای آرامبخش انجام داد ، گاها" بیهوشی عمومی نیز داده میشود.مدت زمان بهبودی: بیمار یک هفته بعد از عمل می تواند به سرکار خود بازگردد و فعالیت شدید بدنی نیز بعد از 3 هفته بعد از جراحی مجاز می باشد.دفعات عمل: یکبارعوارض احتمالی: عفونت ( بیشتر در موارد قرار دادن پروتز از داخل دهان)*- آسیب عصبی - آسیب عضلات ( بیشتر در موارد قرار دادن پروتز از داخل دهان)* - عدم تقارن - دراز شدن چانهماندگاری: دائمیمعادل لاتین: Chin implantation

--------------------------------------------------------------بطور کلی جنس پروتزها سه گروهند. (1) گروه اول از جنس سیلیکون سخت بوده که به آن سیلاستیک نیز گفته می شود و بیشترین جنس پروتزی است که بویژه برای گونه و چانه استفاده میشود. بدن نسبت به آنها واکنشی نشان نمی دهد و احتمال عفونت با استفاده از آنها کم است. و در صورت بروز عفونت نیازی نیست که حتما" پروتز در آورده شود و با تجویز آنتی بیوتیک و تخلیه ترشحات عفونی ، عفونت کنترل می گردد. به دلیل انعطاف پذیری که پروتزهای سیلیکونی دارند ، نیازی به برش بزرگ برای قرار دادن آنها نمی باشد. در ابتدا ممکن است در لمس سطحی با دست قابل لمس باشند ولی بمرور زمان در لمس نرمتر می شوند.یک حسن پروتزهای سیلیکونی آنست که چنانچه به هر علتی نیاز به درآوردن و یا تعویض آنها باشد ، با حداقل مشکل و دردسر در آورده می شوند. عکس زیر پروتز سیلیکونی چانه نشان داده شده است. این پروتزها همانظور که در شکل دیده میشود سطحی صاف و مات دارند.(2) گروه دوم پروتزها از جنس گورتکس هستند . این پروتزها فوم متراکم هستند و منافذی در آنها وجود دارد که بافت اطراف می تواند در آنها نفوذ کند. بدلیل آنکه قابلیت انعطاف کمی دارند ، لذا برای قرار دادن آنها برش بزرگتری باید داده شود و در هنگام قرار دادن به عضلات و اعصاب اطرافشان فشار زیادتری وارد می آید. در صورتیکه پروتز به هر علتی عفونی شود باید تعویض گردد و در آوردن آنها نسبت به پروتزهای سیلیکونی دشوارتر است. وقوع عفونت بدون علت نامشخص ماهها بعد از قرار دادن این پروتزها دور از انتظار نمی باشد.پروتزهای از جنس گورتکس در لمس سفتی شان به مرور زمان از بین نمی رود و براحتی با لمس سطحی به وجودشان میتوان پی برد.در عکس زیر انواع پروتز از جنس گورتکس نشان داده شده است . این پروتزها سطحی صاف داشته و رنگ آنها سفید صدفی می باشد.(3) گروه سوم پروتزهای مدپور- پورکس هستند که بافت سفت استخوانی داشته و منافذ زیادی دارند لذا بافت اطرافشان به مقدار زیادی در آنها نفوذ میکند با این شرایط تعویض آنها با آسیب بافت مجاور پروتز همراه می باشد. در صورت عفونت این پروتزها نیز مشابه پروتزهای گورتکس باید حتما" در آورده شوند. پروتزهای مدپور - پورکس با کمک پیچ به استخوان ناحیه عمل فیکس میگردند و وقتی که بخواهیم که هم برجستگی و هم طول فک افزایش یابد کاربرد دارند.بیشترین کاربرد این جنس از پروتز برای حجیم کردن فک تحتانی می باشد. در عکس زیر نمونه این پروتز نشان داده شده است . پروتزهای مدپور- پورکس سطحی زبر و متخلل داشته و غیر قابل انعطاف هستند.
    ----------------------------------------------------مقایسه قرار دادن پروتز چانه از بیرون و داخل دهان

خیلی از بیماران تمایل به قرار دادن پروتز چانه از داخل دهان دارند و بیشترین علت این تمایل بخاطر آنست که اسکار(محل برش) جراحی در پوست بجای نخواهند ماند ، حسن دیگر قرار دادن پروتز از داخل دهان التیام و بهبودی سریعتر می باشد ولی علیرغم این دو حسن اکثر جراحان زیبایی تمایل به قرار دادن پروتز از زیر چانه دارند به دلایل ذیل:1- با روش قرار دادن پروتز از زیر چانه ، جراح در قرار دادن پروتزهای طویلتر از جمله پروتزهای آناتومیک و اکستندد که کناره های چانه را پر میکند راحتتر عمل میکند و احتمال آسیب به اعصاب حسی منتال (عصب چانه ای) کمتر است. در صورت آسیب این عصب اختلال حسی ناحیه چانه و لب تحتانی رخ میدهد.2- با روش قرار دادن پروتز از داخل دهان ؛ احتمال آسیب به عضلات چانه بیشتر است لذا بعداز عمل ممکن است اختلال حرکتی لب و افتادگی گوشه لب رخ دهد.3- در روش قرار دادن پروتز از زیر چانه ؛ جراح می تواند پروتز را به لایه رو استخوان چانه (پریوست) فیکس نماید و از جابجا شدن پروتز به سمت بالای جلوگیری نماید به عبارت دیگر در روش قرار دادن پروتز از داخل دهان احتمال جابجایی پروتز به سمت بالا وجود دارد.4- در روش قرار دادن پروتز از داخل دهان احتمال عفونت پروتز بیشتر است بویژه اگر دندانهای بیمار جرم داشته باشد. جرم دندانها محل تجمع باکتریها می باشد.منبع:US National Library of Medicine--------------------------------------------------عارضه الاکلنگی در قرار دادن پروتز چانهچنانچه جراح در هنگام قرار دادن پروتز آناتومیک ( نعلی شکل) چانه فضایی کوچکتری نسبت به اندازه پروتز چانه ایجاد نماید بطوریکه پروتز را با فشار درون فضای ایجاد شده قرار دهد در اینصورت پروتز بخوبی بر روی استخوان چانه قرار نمیگیرد و در لمس ؛ پروتز به سمت بالا و پایین چانه حرکت میکند بدین صورت که قسمت میانی چانه اگر به سمت بالا رانده شود قسمتهای انتهایی پروتز چانه به سمت پایین حرکت میکند و بالعکس لذا به همین دلیل به آن عارضه الاکلنگی گفته میشود.در چنین حالتی پروتز باید در آورده شود و فضای بزرگتری ایجاد نمود بطوریکه پروتز درون فضای ایجاد شده حرکت مختصری داشته باشد.منبع: Latrenta cosmetic surgery-----------------------------------------------------------آیا میدانید که ۶ هفته بعد از قرار دادن پروتز چانه جابجایی آن با ضربات سخت از جمله سقوط از پله صفر می باشد.منبع: Realself--------------------------------------------------بطور معمول درد ظرف 7-5 روز بعد از قرار دادن پروتز چانه آرام می گیرد ؛ اگر با گذشت 4 هفته بعد از عمل جراحی همچنان درد وجود دارد ؛ در این صورت در محل درد ؛ یکی از مشتقات استروئیدی تزریق میگردد.چنانچه بعد از 6 هفته درد در ناحیه چانه ادامه داشت ؛ در این شرایط توصیه می گردد که پروتز درآورده شود و سایز کوچکتر پروتز چانه جایگزین شود.منبع: realself
    --------------------------------------------
    بدنبال عمل جراحی قرار دادن پروتز چانه معمولاً تورم ظرف ۲ هفته فروکش میکند ولی در مواردی تورم تا ۲ ماه ممکن است ادامه می یابد بویژه اگر بیمار در حین عمل جراحی خونریزی کرده باشد ؛ زیر وجود خون دربافت باعث جذب مایع در ناحیه چانه میشود.پزشکان اینگونه توصیه میکنند که در صورتیکه تورم با قرمزی و درد افزاینده همراه نیست که نشانه عفونت است ؛ حداقل ۲ ماه باید صبر نمود و بعد از آن زمان است که باید به فکر چاره بود.منبع: Realself.com
    --------------------------------مزیت ماسکهای فشارنده صورت

استفاده ازماسکهای فشاری تاثیری مهمی در کاهش تجمع لخته خون ( هماتوم) ؛ مایع لنفاوی ( سروما) و کنترل تورم در ۲۴ ساعت اول قرار دادن انواع پروتز گونه و چانه دارد.لذا توصیه میشود که بدنبال قرار دادن اینگونه از پروتز ها بلافاصله بعد از عمل جراحی به مدت۲۴ ساعت گن صورت بسته شود.منبع:aesthetic facial implants ;william binder
    --------------------------------------بعد از قرار دادن پروتز چانه یا گونه چه مدت نباید روی صورت خوابید؟

آیا میدانید که بدنبال کارگذاری پروتز گونه یا چانه حداقل بمدت ۳ هفته بعد از عمل جراحی نباید روی صورت خوابید یا به عنوان دیگر باید از تحت فشار قرار گرفتن ناحیه پروتز اجتناب نمود.منبع: Yarechuk , atlas of facial implants
    ویرایش توسط anahita64 : 05-14-2015 در ساعت 03:59 PM

4. کاربر مقابل از anahita64 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    4
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    121
    سلام مجدد
    من دوشنبه هفته دیگه پیش دکتر برزنجی نوبت زدم برگشتم حتما اطلاعاتمو میذارم اینجا دوستان استفاده کنن
    لطفا کسی اطلاعاتی داره در مورد ایشون بذاره اینجا

6. کاربر مقابل از anahita64 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    4
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    121
    من دوشنبه رفتم مطب دکتر
    البته زودتر رفتم که مریضارو ببینم
    خلوت بود قبل من یه نفر مراجعه کرده بود که بعدا از طریق منشی فهمیدم یک هفته قبلش پروتز چانه انجام داده. البته نشد که باهاش صحبت کنم زودی رفتن از مطب بیرون اما وقتی به نتیجه کار فکر میکنم خیلی به نظرم مشخص بود انگار چونش مثل تخم مرغ اومده بود جلو یه همچین حالتی گرفته بود.
    منشی دکتر هم چند سال پیش پروتز کرده به همراه جراحی بینی. به نظرم که کارش تمیز بود . جای برش زیر چانه هم در صورت دقت مشخص بود و الا در حالت عادی قابل تشخیص نیست . خودش که میگفت مشکلی نداشته .
    ابتدا دکتر صورتو معاینه کرد بعد عکس نیم رخ و تمام رخ گرفتن و با نرم افزاری که داشتن تغییرات دادن به چانه
    البته من فکر میکردم نزم افزار به این شکله که با انواع و اقسام پروتز تست بشه فرم صورت که اشتباه میکردم یه چیز ساده بود
    :))
    نمیشد بهش گفت طراحی کامپیوتری
    من هر بار میگفتم اگه کار خراب بشه میگفت خرابی تو کارای من نبوده
    به شدت مطمئن. یه نکته مهم هم این که بیهوش نمیکنن با بی حسی و داروی آرام بخش انجام میشه.
    هزینه رو هم 4 الی 4.5 گفتن. و همچنین گفتن اگه بینی هم شاملش بشه 7 و8 تومنم اونه اما در کل تخفیف میدن که من چون قصد عمل بینی ندارم . بیسو گذاشتم همون 4.5
    باید چند تا مریض دیگه هم از ایشون ببینم تا نتیجه رو ارزیابی کنم.
    و در انتها به نتیجه برسم.
    من هفته آینده پیش دکتر منافی نوبت دارم ایشون فقط جراحی انجام میدن گزارشو میذارم اینجا حتما.

8. کاربر مقابل از anahita64 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    96
    توضیح های خوبی بود.ممنون

10. کاربر مقابل از ngr1429 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    4
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    121
    خوب میخوام گزارش جزیی بدم از مطب گردیم در روز دوشنبه 18 خرداد:
    نوبت مشاوره گرفته بودم پیش دکتر علی منافی ، منشی ساعت 5:30 بهم گفته بود حضور داشته باشم که دو سه ساعت بعدش بفرسته منو داخل.
    من 4 رفتم 7:30 نوبتم شد
    اینقد شلوغ بود که جای سوزن انداختن نبود.اول یه فرمیو پر کردم با ویزیت 38 تومنی.
    تا ساعت 7:30 که اونجا بودم حدود 10 تا بیمارو دیدم که یا برای ترمیمی اومده بودن یا ترمیم شده بودن.
    همه هم راضی بودن.
    حدود 7 نفر رو دیدم که جراحی کرده بودن طی 6 ماه گذشته با متافی(جراحی اول)
    تقریبا فرم همه یکی بود همه بلااستثنا نوک بینی جمع شده بود یه کوچولو تیز شده بود( نه تابلو مناسب) کناره های پره ها هم زاویه دار به سمت گونه
    یه نفر که 6 ماهه پیش عمل کرده بود 12 تومن بقیه هم تو همین رنج.
    و چندین نفرم مراجعه کرده بودن واسه مشاوره بینی.
    یکی از بینی ها با چونه عمل شده بود که عکس قبل عملشو دیدم خدایی خیلی تغییرات کرده بود گفت دکتر چانشو اول گفته پروتز بزار بعد انگار پروتزا به دستش نرسیده از گمرک و ترخیص نشده اومده براش جراحی کرده . شکسته آورده جلو پیچو مهره کرده. برخلاف تصورم گفت که هیچ گونه دردیو نکشیده برای چانه و فک میکرده خیلی درد داشته باشه اما اینطور نبوده ، حتی میگفت مشکلیم تو بی حسیو بلعو اینا نداشته. برش زیر چانه هم با توجه به 40 روز خیلی ضایع نبود طبیعی بود نفر بعدی یه آقایی بود که از طریق خواهرش فهمیدم ایشونم چانشو پیش دکتر پروتز گذاشته اونم چک کردم اثراتش چندان معلوم نبود البته صورت آقایون با توجه به موهای زیر چانه فرق میکنه. گفت که عارضه ای نداشته و 2 ساله که عمل کرده.
    نفر بعدی دختر منشی دکتر بود که بهم گفت دخترم پیش دکتر پروتز سینه و چانه انجام داده و خودش راضیه و مشکلیم نداشته.
    خلاصه این 3 مورد رو در مورد چانه تو مطب دیدمو پرسیدم. و همه هم راضی بودن. همین خانمی که برادرش پروتز چانه کرده بود و خودش میخواست ترمیمی بینی انجام بده بهم گفت دکتر کارش خیلی درسته و کسایی که بهش مراجعه میکننو دیگه نمیان به خاطر هزینشه نه قبول نداشتن کارش.
    ساعت 7:30 شدو نوبتم شد رفتم داخل. دکتر نسبتا خوشرو بود هی میگفت دخترم. :D
    بعد کاملا فکو زوایای فکو حالات قرارگیری دندانها روی هم چانه حجم چانه ... رو از نیم رخ تمام رخ سه رخ با قورت دادن آب دهان بدون اون... بررسی کرد فوق العاده دقیق. در انتها گفت حجم چانت کوچیکه من نمیتونم با جراحی کاریش کنم بهترین کار استفاده از پروتزه بعدشم گفت من از پروتزای مدپور - پورکس استفاده میکنم ، یه سری سوالات ازم کرد در مورد سابقه جراحی یا بیماری
    حتی ازم پرسید بوتاکس انجام دادی( بوتاکس ظاهرا با داروهای بیهوشی مشکل زا میشه) یا اینکه داروی افسردگی مصرف میکنم یا نه...
    وقتی اسم مدپورو آورد من شوکه شدم آخه من هدفم پروتز سیلیکونی بود. هزینه های پروتز مدپور حدود دو سه تومنی هست اما سیلیکونی نهایت 500 تومن... خلاصه با دستش یه سری تجسم سازیا توی ذهنش روی چانه من انجام داد شغل پدرو مقطع دانشگاهیو رشته و اینارو پرسید ..
    من که نمیدونم این سوالا چه فرقی به حال این دکترا داره واقعا موندم کسی نرخش ثابت باشه چه فرقی داره بابای من چه کارستو من شاغلم یا نه . واقعا بدم میاد ازین سوالا. راستی در مورد عفونت هم گفت که یک مورد نداشتم عفونت مگه اینکه شما اولیش باشی. در مورد بی حسی یا بیهوشی هم گفت هر طور خودت بخوای .:D
    lمن شخصا بی حسیو علاقمندم
    باز آدم میفمه دارن چه بلایی سرش میارن :|
    در کل خیلی از مدل رفتاری دکتر خوشم نیومد مثلا از سر تا پامو نگاه میکرد یه حس بدی داشتم اما فوق العاده دقیق معاینه کرد و نسبت به دکتر قبلی تفاوت رو حس کردم و اینکه بیشتر میتونم به منافی تا قبلیه اعتماد کنم.
    بعدشم از هزینه پرسیدم گفت از منشیم سوال کن، به سلامتی منشیشم گفت دکتر برای شما نوشته سری کامل جراحی چانه که میشه 9.5
    داشت مغزم سوت میکشید. گفتم تخفیف نمیدن گفت بزار برم بپرسم که شد 8 تومن
    یه خانمه بیرون مطب بهم گفت تا جون داری چونه بزن
    :)
    با یه بزرگترت بیا اون حرف بزنه

----------------------------------------------------
    اینا تجربیات من از دکتر منافی حالا باید خودم یه بررسی و تحقیقی از انواع پروتز داشته باشم ببینم میتونم به مدپور راضی بشم یا نه.
    اما نکته ای که میخوام اینجا برای شمایی که نمیشناسمتون و اینجارو میخونید بگم ایناست:
    اونجا یه خانمی اومده بود تقریبا 40 ساله
    گفت بار 10 مشه که میخواد بینیشو ترمیم کنه ، گفت که دکترایی که رفته پیششون همه تو کارشون خبره بودن و شانس اون خراب شده کار.
    اما چیزی که توی ذهنم مونده و هیچ وقت فراموشش نمیکنم نه چهره اون خانمو نه حرف قشنگشو اینه:
    به همه میگفت : من بعد 10 بار تجربه ترمیم بینی به این نتیجه رسیدم که باید اینجارو درست کنم(با انگشت اشاره میزد به سرش چند بار) نه بینیمو گفت به این نتیجه رسیدم باید داناییمو زیاد کنم و چرا این همه هزینه دادم برای جراحی بینی که حالا نتیجش این بشه میتونستم کارای دیگه انجام بدم.
    اینجا ازش تشکر میکنم و جملشو از یاد نمیبرم.

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    4
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    121
    پیش دکتر مهدی احمدی هم برای چانه مراجعه کردم.
    با توجه به عکسای سایت که پروتز چانه داشتن و منشی پاسخگوی تلفن که به شدت منو راهنمایی کردو دید داد.
    ویزیت مشاوره 30 تومن.
    قبلن شنیده بودم که دکتر پولکی نیست و بسیار با وجدانه و اگر بگه عمل نیاز داره بینی علاوه بر چانه حتما نیاز داره و ازینایی نیست که بگه حتما عمل کن با این دید حس خوبی داشتم از ورود به مطب.
    فوق العاده با دکتر احساس راحتی داشتم . خیلی خوش رو خوش اخلاق.
    منو راهنمایی کرد به اتاق معاینه
    کامل چانه و فکو بررسی کرد و دندونارو ، بعدش یه پروتز تستی تظیم کرد و از روی پوست گذاشت روی چانم گفت ببین اینطوری میشه
    بعدشم گفت
    صورتت کوچیکه این بینی برای این صورت بزرگه
    (حرفی که تا به حال نشنیده بودم)( البته من چون به شدت لاغرم :)) فکر کنم به این خاطره اگه چند کیلو تپل کنم دیگه صورتم کوچیک نیستو بینیم سایزش میشه)
    بعد گفت اگر صرفا بخوای پروتز چانه انجام بدی با این بینی مچ نمیشه و اون تغییرو نخوهی دید و خودشو نشون نمیده باید بینیتم این فرم باشه تا هماهنگی برقرار بشه. و تو آینه برام تشریح کرد. پروتز سیلیکونی ایشون استفاده میکنن. هزینه عمل چانه 2 تا 2.5 و هزینه بینی حدود 6 تومن.
    بعد من گفتم من فقط میخوام ، چانه رو پروتز کنم نه عمل بینی
    خلاصه دکتر زیر بار نمیرفت.
    :(
    یه چند تا عکس روی گوشیش بود بهم نشون داد که فرم بینیشون مث من بود و نتیجه بعدشو نشون داد که خوب بودن. عملای بینی ایشونم طبیعی هستش، و فقط عیوبو برطرف میکنن.
    اگر تصمیم به جراحی بینی هم داشتم حتما یکی از گزینه هام مهدی احمدی بود.
    باید پیش دکترای دیگه هم برم و نظراتشونو بپرسم فعلا هر کی یه چیزی بهم گفته.
    دکتر بعدی فتح سامی هست و صدرالله معتمد . گزارشمو حتما براتون میذارم.

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    23
    تشکر شده 12 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    236
    پروتز در چانه ریسک هست چون تکان زیاد است در درازمدت ممکن است سایش فرسایش استخوانی ایجاد کند و جابجا بشه و ...روی برش استخوانی خییل بهتر است که استخوان چانه را به صورت اریب میبرند کمی به جلو میاورند و پیچ میکنندیک کار دایمی و بدون مشکلالبته شاید نتیجه نهایی پروتز 90 باشه و این 70 از نظر زیبایی ولی باید ادم دراز مدت را نگاه کنه...به هز دلیلی پروتز تکون بخوره باید بازش کنی و ...ولی برش استخوانی دایمی استو در نظر داشته باشید حتمی حتمی برش داخل دهانی انجام بدهید چون خانوم ریش نداره و درصورت برش زیر چانه اسکار روی پوست میمانه و محو کردنش مکافات میشهداخل دهان خیلی زود و بدون دید خوب میشه

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    4
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    121
    ممنون از توضیحات خوبت کیان.

من میخوام مطب گردیمو از دکتر سامی بگم:
    یه فرم دادن که پر کردم ویزیت 30 تومنیم پرداخت شد نشستم اونجا تا نوبتم شد با چندین نفر حرف زدم.
    اونجا 3 نفرو دیدم که همگی بینیشون گچ داشت یکی که یه روز بود جراحی شده بود و کل صورتش کبود خیلیم حالش بیحال و بد بود بهش گفتم چرا اینطوری هستی؟ گفت من خیلی بیهوش بودم به خاطر اینه.
    یه خانمه دیگه تقریبا دو هفته بود از عملش گذشته بود اون گفت دکتر دو تا سوراخ زیر چشم ایجاد میکنه همه لخته ها ازونجا خارج میشن و کبودی به کترین میزانش میرسه.
    اونجا از چند نفر شماره چند تا دکتر که میگفتن اونا پروتز چانه انجا داده بودنو گرفتم.
    نوبتم شد رفتم تو .
    من چون به حجابم حساسم و برام مهمه موهام پیدا نباشه دکتر اینقد باادب بود بهم گفت روسریتو بذار پشت گوشت میخواستم روسریو باز کنم اما گفت احتیاجی نیست بزاری پشت گوشت کافیه. ازون ور اینقد این بشر با احترام و ادب برخورد کرد و هیچ گونه سوال بی ربط که دکتر منافی پرسیده بود نکرد بعد گفت شما باید به یه متخصص فک و صورت مراجعه کنی اگه اون تشخیص داد با پروتز حله بیا من برات پروتز کنم.
    من بهش گفتم من جراحی فک اگه میخاستم انجام بدم همون 10 سال پیش که ارتودنسیم شروع شد انجام میدادم. گفت خوب چانه رو هم باید دکتری که من بهت معرفی میکنم اکی بده که با پروتز حله . بعدش 6 ماه بعد میتونی بیای اگه خاستی بینیتو برات جراحی کنم اما اول باید اینو درس کنی بدون این من جراحی نمیکنم.
    خلاصه دکتر بیات متخصص فک و صورتو بهم معرفی کردن که بعدا که رفتم سرچ کردم دیدم رییس جامعه جراحان فکو صورت ایرانن و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران.
    خلاصه خیلی خفن در رزومه
    هفته پیش رفتم واسه مشاوره. گفت چند سالنته چند سال میخای زندگی کنی؟؟
    گفتم 100 سال
    گفت تا 70 سال دیگه من نمیدونم پروتزی که برات استفاده میکنم و مدپور هم هست چه اتفاقی براش خواهد افتاد.
    جدیدا دو نمونه پروتز مدپور گذاشتم بدن بیمار پس زده مجبور شدم دربیارم
    کلا کاری که میتونم برات انجام بدم اینه جراحی کنم چانتو از داخل دهان.
    و یه کم برجستش کنم چونت خوب میشه با پیشونیت هاهنگ میشه اما روی فکت تاثیر نمیذاره اگه بخای پروتزش کنی برات انجام میدما اما این خطراتو داره و شخصا توصیه نمیکنم برو فکراتو بکن.
    طبق آمارایی که تو مطب از دکتر گرفتم هم میگفتن دستش خیلی خوبه خیلی کارش درسته فلانه بهمانه اکثرا هم واسه ایمپلنت دندا اومده بودن پیشش.
    خلاصه قرار شد یه سری فتوگرافی و رادیولوژی ببرم براش اگه خواستم اکی کنم. که برام نوشت همه رو.
    از بعد اخلاقی خیلی کم حرفو بی حوصله بود.
    هزینه جراحی رو هم با هزینه بیمارستان بهم گفت 6 7 تومن میشه.
    خلاصه فعلا تصمیم گرفتم با توجه به خطرات پروتز جراحی کنم و اگر بعدش بیش از 60 درصد نارضایتی در من وجود داشت و حسام خوب نبود آپشن دیگه ای رو پیش میگیرم.

15. کاربر مقابل از anahita64 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)