نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: لتروزول

مدير کل
    تشکر ها
    2,735
    تشکر شده 1,767 بار در 688 پست
    میزان امتیاز
    998

لتروزول

نام لاتین: letrozole

نام فارسی: لتروزول

مصرف در حاملگی: D

گروه درمانی – دارویی: هورمون -مهارکننده آروماتاز

اشکال دارویی:
    F.C.Tab: 2.5mg

فارماکوکینتیک – دینامیک ، مکانسیم اثر:
    این دارو تبدیل آندروژنها به استروژن را از طریق مهار سیستم آنزیمی آرومـاتاز، مـهار مـیکند. کـاهش استروژنها منجر به کاهش توده توموری و تاخیر در پیشرفت رشد تومور در برخی زنان میشود دارو به سرعت و به طورکامل از GI جذب میشود. فراهم زیستی دارو تحـت اثر غذا قرار نمیگیرد. دارو دارای حجم انتشار وسیعی است .در حدود ٦٠ درصد دارو درگردش خون به پروتئینهای پلاسما بیشتر آلبومین متصل میشود. به آهستگـی به یک متابولیت غیرفعال تدیل میشود که به صورت گلوکورونید از راه ادرار دفع مـیشود. نیمه عمر دفعی و نهایی دارو در حدود ٢ ساعت است.

مصرف برحسب اندیکاسیون:

درمان سرطان متاستاتیک پستان در زنان یائسهکه بیماری آنها متعاقب درمان ضداستروژن گسترش یافته است (در موارد مثبت بودن یا نامعلوم بودن گیرنده استروژنی تومور).

تداخلات مهم:

موردی گزارش نشده است.

موارد منع مصرف و احتیاط:

منع مصرف: - حساسیت مفرط نسبت به این دارو و ترکیبات آن - بارداری
    احتیاط: اختلال شدید عملکرد کبدی

عوارض جانبی:

شایعترین: سردرد، بیخوابی، سرگیجه، خستگی، آستنی، پرفشاری خون، درد قفسه سـینه، گـرگرفتگی، بثورات جلدی، خارش، تهوع، استفراغ، یبوست، درد شکم، اسهال، سوءهاضمه، درد استخوانی، کـمردرد و درد اندامها، آرترالژی، تنگی نفس، سرفه
    مهمترین: ترومبوآمبولـی
    سایر عوارض: ادم، افزایش وزن، هیپرکلبسترولمی، عفونتهای ویروسی

مصرف در بارداری و شیر دهی:

ترشح دارو در شیر مادر ثابت نشده است. تجـویز این دارو در شیردهـی باید با احتیاط باشد. از نظر تجویز در بارداری مطالعهای در زنان باردار صورت نگرفته است. در موش در دوزهایی آمبریوتوکسیک و فتوتوکسیک بوده است. در صورت مصرف آن تـوسط زنـان بـاردار آنـان را از عوارض احتمالی و بالقوه دارو برای جنین آگاه سازید.

مسمومیت و درمان:
    هیج گزارشی از مسمومیت با دارو در طول آزمونهای بالینی داده نشده است. در صورت بروز مسمومیت در فرد میتوان او را وادار به استفراغکرد (اگر فرد هوشیار بود) به طورکلی، درمان حمایتی و مونیتورینگ مکرر علایم حیاتی لازم است.

توجهات پزشکی – پرستاری ، آموزش بیمار - خانواده:
    ١- در بیماران مبتلا به اختلال عملکرد خفیف تا متوسط کبد و بیمارانی که کلیرانسکراتی نین آنها بالاتر از ١ است، نیازی بهکاهش دوزاژ وجود ندارد.
    ٢- دارو را با معده خالی یا همراه بـا غذا مـیتوان تجـویز نمود.
    ٣-بیمار تحت درمان یا درمان شده با لتروزول نیاز به درمان جایگزین با گلوکوکورتیکوئید
    یا مینرالوکورتیکوئید ندارد لتروزول به طور عمدهای استرون، استرادیول و سولفات استرون را پایین میآورد اما نشان داده نشده که بر سنتز کورتیکوئیدهای آدرنال، سنتز آلدوسترون یا سـنتز هـورمونهای تـیروئید اثری داشته باشد.
    ٤- میزان Input و output بیمار را به دقتکنترلکنید.
    ٥ - کنترل در درجه حـرارت بدن بیمار در فواصل منظم حـین درمـان ضـروری است.
    ٦- پـیش از شـروع درمـان و سـپس مـتناوب آزمایشهای بررسی عملکردکبد وکلیه و CBC را به عمل آورید.
    ٧- از بیمار بخـواهیدکه در صورت بروز بارداری یا قصد آن حتمآ به پزشک خود اطلاع دهد.

نام تجاری:

Femara

http://drugs.roham.ws

سعی کنید در همه پست ها یک تصویر مرتبط قرار بدید .

*** توجه***
    در صورت تمایل به همکاری
    اگر توانایی مدیریت یکی از بخشهای سایت را دارید با ما
    تماس بگیرید .

2. کاربر مقابل از Admin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    19
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    74
    سلام از دوستان خواهشمندم اگه کسی در مورد لتروزول اطلاع بیشتری داره لطفا توضیح بده!
    واقعا باعث عقیمی دائم میشه؟؟ میزانش باید چقدر باشه تا آسیب نزنه؟

دوستان من برای اینکه بدونم مشکل کاز ازچیه کدوم هورمونامو تست کنم؟ هر کاری میکنم بدنم درست نمیشه چربی پهلو و ران و سینه ...واقعا اعصابمو خورد کرده............دوگرم عضله تو بدنم پیدا نمیشه...! مشکل کار از کجاست؟تستسترون؟فری تستسترون؟ استروژن> shbg? پرولاکتین؟
    راستی من قبلا خیلی نسبت به قدم حساس بودم که از طریق یه پزشک آشنا که برام آزمایش هورمون رشد نوشت رفتم آزمایش دادم و یه قرص بهم دادن و نیم ساعت بعد دوباره ازم آزمایش گرفت یه بار هم 1.5 ساعت بعدش ،،تو این آزمایش میزان پرولاکتینمو نوشته بود که تو اولی عادی بود ولی یادمه تو مرحله سومی 33 برابر حالت عادی بود!!! وقتی برگ آزمایشو بردم پیشش یه متخصص غدد پرت کرد روم و گفت اینا غلطه!!!!!!!!! ولی در آزمایشات معمولی که پرولاکتینو میسنجن عادی نشون میده!
    دوستان در مورد لتروزول یا هر آنتی آروماتاز دیگه یه سوال دارم ؟؟؟آیا آنتی آروماتازی هست که برای همیشه تاثیر بزاره ؟؟؟
    و میتونم هفته ای یه دونه قرص لتروزل رو چهار پنج ماه مصرف کنم؟
    ویرایش توسط ehsanfarzaneh : 12-24-2013 در ساعت 09:52 PM

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    19
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    74
    میتونم کنارش هم لیورگل 140 مصرف کنم به همراه کاسنی و ...؟

کاربر ساده
    تشکر ها
    659
    تشکر شده 186 بار در 99 پست
    میزان امتیاز
    165
    برای چی میخوای جلوی استروژن رو بگیری؟اون چرا برای همشه یه مدت کامل جلوگیری کنی سیستیم ایمنیت ضعیف میشه و.....معمولا توی دوره این کارو میکنن تازه اونم نه کامل چون استروژن مزایایم داره به صورت عادی نباید جلوی استروژن رو بگیری در صورت نیاز با ارماسین نه لتروزول

6. کاربر مقابل از HO3EIN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    19
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    74
    سلام حسین جان
    فرق آروماسین با لتروزل در چی هست؟ وچرا نباید استفاده کنم و اینکه آیا هفته ای یک عدد استفاده کنم ضرری داره؟تو یه تحقیق نتیجه گرفتن مردانی که هفته ای یک قرص لتروزول مصرف کردن بعد 6 ماه تستسترونشون هم خیلی روفته بالا؟؟

8. کاربر مقابل از ehsanfarzaneh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

کاربر ساده
    تشکر ها
    659
    میزان امتیاز
    165
    سلامهردو انتی ارماتاز هستن اما ارماسین عوارض کمتری داره لتروزول خیلی قوی 1قرصشم تاثیر گذاره طولانی مدت عوارض بدی شاید داشته .نگفتی واسه چی میخوای؟واسه افزایش تست میخوای بخوری؟

10. کاربر مقابل از HO3EIN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    19
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    74
    بله حسین جان هم برای افزایش تست میخوام هم برای تغییر ظاهر بدنم که خیلی شل و بدون عضله ام کلا عظلاتم خیلی کم هستن،بدنم خیلی آبکی و پر از چربیه ،،قدو وزنم متناسب هست 170 قد و 70 کیلو وزنم ،به جرات و بدون اغراق رانم دو برابر افراد معمولیه از لحاظ کلفتی و چربی.........
    ،راستی حسین جان دوز روزانه چقدر هست و اینکه من مفصلهام خیلی تق و توق میکنن ،خودمم نمیدونم دلیلش چیه ،،بهنظرتون به هورمون و .. ربطی داره؟
    ویرایش توسط ehsanfarzaneh : 12-25-2013 در ساعت 12:17 AM

کاربر ساده
    تشکر ها
    659
    میزان امتیاز
    165
    تحت هیچ شرایطی این کارو نکن.تازه تق تق مفصلم بدتر میکنه
    واسه افزایش تست-تریبولوس-اسپارتیک اسید یا تست بوستر های ترکیبی استفاده کن اسپارتیک خیلی خوبه
    واسه چربی.ال کارنتین-چربی سوز ترکیبی-یوهیمبین تمرین هوازی+رژیم دریافت پروتئین مورد نیاز در کنار وزنه زدن.
    البته به نظرم برو پیش مربی البته بیشترشون چیزی حالیشون نیست مربی با علم کم گیر میاد.

13. 2 کاربر مقابل از HO3EIN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    19
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    74
    ممنونم حسین جان
    بله ،من اینجا دکترای گیاهان دارویی میشناسم اونم بعضی وقتها یه حرفایی میزنه که خندم میگیره چه برسه به مربی باشگاه!!!

15. کاربر مقابل از ehsanfarzaneh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)