نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: طب سوزنی

کاربر ساده
    تشکر ها
    39
    تشکر شده 149 بار در 63 پست
    میزان امتیاز
    317

Exclamation طب سوزنی

فواید و خطرات طب سوزنی

بر طبق نظریه سنتی چینی، طب سوزنی روشی است که توسط آن، جریان انرژی یا نیروی زندگی که به qi یا Chi معروف است، در بدن به توازن می رسد.
    طب سوزنی، وارد کردن سوزن هایی بسیار نازک در نقاط خاصی از بدن است. منشأ آن منسوب به کشور چین است و قدمتش به هزاران سال می رسد. اما این طب در دهه های اخیر، محبوبیت قابل توجهی در ایالات متحده و اروپا پیدا کرده است.
    بر طبق نظریه سنتی چینی، طب سوزنی روشی است که توسط آن، جریان انرژی یا نیروی زندگی که به qi یا Chi معروف است، در بدن به توازن می رسد.
    طب سوزنی کانال ها و مجراهای عبور انرژی را تنظیم می کند که منجر به تعادل انرژی در بدن می شود.
    در مقابل، پزشکان غربی، طب سوزنی را روشی مفید و موثر برای تحریک اعصاب و بافت های همبند می دانند. پزشکان غربی معتقدند که این تحریکات، باعث افزایش مسکن های طبیعی بدن و بهتر شدن جریان خون می شود.

طب سوزنی برای چه بیماری هایی موثر است؟
    تاثیرگذاری طب سوزنی برای دردها و بیماری های زیر بیشتر است:
    - تهوع ناشی از شیمی درمانی
    - سردرد
    - فیبرومیالژی (درد مزمن عضلات)
    - درد زایمان
    - درد کمر
    - قاعدگی دردناک
    - میگرن
    - آرتروز
    - درد دندان
    - بیماری آرنج تنیس بازان

هنوز به طور دقیق مشخص نشده که طب سوزنی چرا و چگونه میزان درد را کاهش می دهد.
    مطالعات متعدد نشان داده است که طب سوزنی بر روی برخی افراد، اثر کمی دارد و یا بی اثر است. هر چند که نوع درمان استفاده شده برای برخی افراد نیز موثر بوده است.

خطرات طب سوزنی
    چنانچه شما برای شروع درمان با طب سوزنی، نزد یک پزشک متخصص بروید، خطرات استفاده از این روش درمانی بسیار کم است. اما لازم است از برخی خطرات و عوارض جانبی احتمالی آن نیز آگاه باشید:
    - درد، خونریزی یا کبودی در بخش های سوزن خورده
    - صدمه به اعضای داخلی همچون ریه (در صورتی که سوزن با فشار و به صورت عمیق وارد شود)
    -بیماری های عفونی مانند هپاتیت و ایدز (در صورت استفاده از سوزن های آلوده و استفاده شده)
    بدن هر فرد، برای درمان، به نوع خاصی از طب سوزنی پاسخ مثبت می دهد. اما شرایطی وجود دارد که ممکن است عوارض را در بعضی افراد افزایش دهد:
    - چنانچه از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، ممکن است کبودی بیشتری داشته باشید و حتی دچار خونریزی شوید.
    - در برخی از انواع طب سوزنی، پالس های خفیف الکتریکی از طریق سوزن به بدن منتقل می شود که ممکن است در عملکرد قلب برخی افراد که از ضربان ساز استفاده می کنند، تداخل و اشکال ایجاد کند.
    - زایمان زودرس، عارضه ای است که در اثر تحریکات برخی از انواع طب سوزنی بر خانم های باردار ظاهر شده است.

2. 2 کاربر مقابل از artemis عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

کاربر ساده
    تشکر ها
    39
    تشکر شده 149 بار در 63 پست
    میزان امتیاز
    317
    طب سوزنی از خشكی مزمن دهان پیشگیری می كند

پزشكان در یك مطالعه جدید دریافته اند كه طب سوزنی می تواند خشكی مزمن دهان را در این بیماران تا حد قابل ملاحظه ای كاهش دهد. خشكی شدید دهان ناشی از كاهش تولید بزاق است كه اغلب از پرتودرمانی ناشی می شود و در فعالیت های عادی مثل خوردن، صحبت كردن و حتی خوابیدن در این بیماران اختلال ایجاد می كند و درعین حال خطر ابتلا به عفونت های دهانی را افزایش می دهد.
    به گزارش خبرگزاری شینهوا، دكتر لورنزو كوهن و تیم وی از مركز سرطان اندرسون در دانشگاه تگزاس و مركز سرطان شانگهای در دانشگاه فودان، ۸۶ بیمار مبتلا به سرطان را مورد مطالعه قرار دادند كه با یك انتخاب تصادفی ۴۰ نفر از آنها تحت طب سوزنی قرار گرفتند و ۴۶ نفر باقی مانده نیز به روش استاندارد روند درمان را آغاز كردند.
    نتایج آزمایشات دقیق نشان داد كه میزان تولید بزاق در بیمارانی كه با طب سوزنی معالجه شده بودند به میزان چشمگیری بیشتر بود و مشكل خشكی دهان در این بیماران تا حد قابل توجهی بهبود پیدا كرد.
    جزئیات این آزمایشات در مجله «سرطان» منتشر شده است.

4. کاربر مقابل از artemis عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    4
    طب سوزنی یا سوزن درمانی که به زبان چینیبه آن ژن جیو (ZHEN JIU) گفته می*شود مهم*ترین شاخه طب سنتیچینٰاست است که با فروکردن سوزن*های بسیار نازک به نقاط خاصی از بدن که گذرگاه*های انرژی دانسته می*شوند باعث تسکین دردیا درمان مشکل خاصی از بیمار می*شود. براساس تئوری طب سوزنی، این نقاط خاص بر روی مسیرهای خاصی از بدن با نام گذرگاهقرار دارند که انرژی حیات که در زبان چینی به آن «چی» (QI) گفته می*شود در آن*ها جریان دارد. پس از آن که طب سوزنی نیز به مانند سایر روش*های طب سنتی در دنیا، از سیستم*های پزشکی و بهداشتی چین حذف و با طب کلاسیک جدید جایگزین شده بود، در زمان مائو و به دلیل کمبود پزشک در چین، مجدداً بر سر زبان*هاافتاد. آموزش طب سنتی در ایران طب سوزنی از اواخر قرن بیستمتوسط پژوهشگران مورد پژوهش جدی علمی قرارگرفته*است، هم از جهت نحوه اثر آن و پایه*هایش و هم از جهت اثرهای بالینی*اش. در گذشته*های نه چندان دور توافقی میان پزشکان و درمانگران بر علمی بودن و مؤثر بودن اثرهای ناشی از درمان طب سوزنی حاصل نمی*شد اما اکنون با آزمایش*های بالینی گوناگون بر اثبات*پذیری درمان و تسکین بیماری*های مختلف دیگر اثر طب سوزنی چیزی فراتر از دارونماگشته*است آموزش طب سنتی در چین طب سنتی چین شاخه*ای کل*نگر از پزشکی با قدمتی پنج هزارساله است که حتی پس از مدتی چنین طولانی، همچنان در حال حاضر نیز در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا به عنوان مکملی برای پزشکی غربی، کاربرد فراوانی برای ارتقاء سلامت و درمان بیماران دارد. کتاب «طب داخلی امپراتور زرد» مهمترین مرجع باقی*مانده از ۲۵۰۰ سال پیش است که حاوی مبانی اصلی طب سوزنی است.

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    6
    من خودم از اینکه اضافه وزن داشتم خیلی ناراحت بودم خیلی روش ها امتحان کردم ولی فایده نداشت واقعا خسته شده بودم که با چاقیم چه کار کنم . تا اینکه برای درمان طب سوزنی بهم دوستم پیشنهاد دادبرخلاف تصورم اصلا درد نداشت و کلیم وزن کم کردم.

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    5

طب سوزنی

نقل قول نوشته اصلی توسط lovely97 نمایش پست ها
    من خودم از اینکه اضافه وزن داشتم خیلی ناراحت بودم خیلی روش ها امتحان کردم ولی فایده نداشت واقعا خسته شده بودم که با چاقیم چه کار کنم . تا اینکه برای درمان طب سوزنی بهم دوستم پیشنهاد دادبرخلاف تصورم اصلا درد نداشت و کلیم وزن کم کردم.

لاوی جون میشه بگی چند جلسه رفتی تا تونستی وزن کم کنی . من تعریف طب سوزنی رو زیاد شنیدم . و اینکه برگشت پذیر نیست؟؟؟

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    6
    مانلی جان تعداد جلسات درمان بستگی به اضافه وزنت داره من خودم اثر کم کردن وزنم و کاهش سایزم رو بعد سه جلسه متوجه شدم . اصلا هم برگشت پذیر نیست به شرط اینکه دوره درمانتو رو تکمیل کنی .

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط lovely97 نمایش پست ها
    مانلی جان تعداد جلسات درمان بستگی به اضافه وزنت داره من خودم اثر کم کردن وزنم و کاهش سایزم رو بعد سه جلسه متوجه شدم . اصلا هم برگشت پذیر نیست به شرط اینکه دوره درمانتو رو تکمیل کنی .
    لاولی جان میشه لطف کنی اسم دکترتو با شماره اش رو بهم بدی تا منم بتونم برم پیشش مرسی عزیزم

کاربر تازه وارد
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط manely97 نمایش پست ها
    لاولی جان میشه لطف کنی اسم دکترتو با شماره اش رو بهم بدی تا منم بتونم برم پیشش مرسی عزیزم
    اره عزیزم چرا که نه برو پیشش انشالله توهم مثل من بزودی از شر این چربی های اضافه راحت میشی اسم دکترش دقیق یادم نیست ی کلینیک بود میرفتم اونجا که محدوده میدون ولیعصر و شمارشم اینه عزیزم 88925430 . حالا عزیزم اگر بازم سوالی داشتی بگو جوابتو بدم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)