PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی مجموعه ی مکمل برای شروع دوره ی عضله سازی

only4you_mehr
01-07-2013, 01:43 PM
سلام به همه ی دوستان
میخواستم یه دوره ی جدید رو برای عضله سازی شروع کنم می خواستم بدونم بهترین مجموعه مکملی که میشه مصرف کرد چی هستن
توی سایت bb.com سه تا بسته پیشنهاد داده میخواستم ببینم نظر شما چیه ؟
http://www.bodybuilding.com/store/find-supplement-plan.html
من قدم 178 سن 22 وزن هم 70

Kurdox
01-07-2013, 01:57 PM
احتمالا شما قد و وزنت رو زدی این صفحه اومده
http://www.bodybuilding.com/store/muscle-supplements-for-men-20-39.html
اون سه تا نیست و سه نمونه است در اصل اینا میاد
http://www.bodybuilding.com/store/catalog/category.jsp?q_facetTrail=REF_ANC_CATS%3ABUILD_MUS CLE_COMBOS&page=0&categoryId=BUILD_MUSCLE_COMBOS&pageSize=50
یکی از بهترین استک ها مال ماسل فارم بود که جمعش کردن ( البته خودتم میتونی تکی بخریش اما 30 40 دلار تفاوت قیمتی داره )
استک bsn هم خوبه ( BSN Elite Muscle Stack )
همچنین استک بادی بیلدینگ این دوتا خوبن ( Mass Stack ) و ( Foundation Ultimate Stack )
بین استک های متشکل از برندهای مختلف هم این دوتا جالبن ( Men's Muscle Building Teen Stack - Progressive ) و ( Men's Muscle Building 20-39 Stack - Advanced )

only4you_mehr
01-07-2013, 02:17 PM
احتمالا شما قد و وزنت رو زدی این صفحه اومده
http://www.bodybuilding.com/store/muscle-supplements-for-men-20-39.html
اون سه تا نیست و سه نمونه است در اصل اینا میاد
http://www.bodybuilding.com/store/catalog/category.jsp?q_facetTrail=REF_ANC_CATS%3ABUILD_MUS CLE_COMBOS&page=0&categoryId=BUILD_MUSCLE_COMBOS&pageSize=50
یکی از بهترین استک ها مال ماسل فارم بود که جمعش کردن ( البته خودتم میتونی تکی بخریش اما 30 40 دلار تفاوت قیمتی داره )
استک bsn هم خوبه ( BSN Elite Muscle Stack )
همچنین استک بادی بیلدینگ این دوتا خوبن ( Mass Stack ) و ( Foundation Ultimate Stack )
بین استک های متشکل از برندهای مختلف هم این دوتا جالبن ( Men's Muscle Building Teen Stack - Progressive ) و ( Men's Muscle Building 20-39 Stack - Advanced )
خیلی ممنون
به نظر شما بخوام هرکدوم رو جدا بگیرم کدومو بگیرم ؟ مثلا پروتئین کراتین bcaa روغن ماهی و ...

only4you_mehr
01-07-2013, 05:19 PM
فک کنم سوالم رو بد پرسیدم
منظورم اینه که برای یک دوره ی عضله سازی وجود چه مکمل هایی ضروریه ؟
آیا هم باید پروتئین خورد و هم گینر ؟ یا یکیش کافیه ؟ ویتامین و روغن ماهی لازمه ؟ bcaa چی ؟ گلوتامین و کراتین چطور ؟
خیلی ممنون از دوستان

Kurdox
01-07-2013, 05:27 PM
پروتئین که پایه عضله سازیه . کاری به تغذیه ات ندارم حتما خودت اونو تنظیم کردی که میخوای با مکمل ، کاملش کنی منتهی یه سری مکمل هست که جواب میده و اولویت بندی کنی اینا پایه و اساس مصرف مکمل هستن بعد بنا به بودجه ای که داری و هدفی که داری اگه چیزی اضافه ته جیبت مونده بود میتونی مکمل های دیگه ای هم بگیری
فعلا پروتئین ، کراتین ، گلوتامین ، مولتی رو تهیه کن که خیلی خوب جواب میدن ...
میتونی هر دو رو بگیری اما ضروری هم نیست یه گینر بگیری مقداری پروتئین هم داخلش هست . سعی کن چیزی برداری که پروفایلش خوب باشه . مثلا نصفش شکر نباشه یه درصد ناچیز فقط پروتئین داشته باشه ... چیزی بردار که نیازهاتو برطرف کنه و با چرت و پرت پرش نکرده باشن
بی سی ای ای هم اگه بودجه ات کافی باشه بگیری ضرر نمیکنی تو عضله سازی خیلی نقش داره ...
ویتامین هائی مثل ویتامین سی و ویتامین ای و دی 3 و کلسیم و روغن ماهی و ... باشن بهتره نباشنم اشکال نداره استک مکملیت بدون اینا هم یه استک خوبه ...

saeed_sup
01-07-2013, 06:32 PM
به نظر من جای گلوتامین,BCAA بگیری واقعا بهتره...گلوتامین رو خود بدن میسازه و از غذا هم میشه دریافت کرد تا حدی...ولی سه تا امینو اسید ضروری تو مکمل های bcaa که هم جذب فوق العاده خوبی دارن و هم تو ریکاوری و عضله سازی خیلی کمک میکنن,فقط و فقط باید از غذا یا مکمل گرفته بشه که فکر کنم در مقایسه با گلوتامین در اولویت باشه

sayberiya
01-07-2013, 09:36 PM
اشتباه نکن
گلوتامین بسیار بسیار بسیار ارجهتر از bcaa هستش

only4you_mehr
01-07-2013, 09:51 PM
الان توی این دوره ای که هستم cgt-10 محصول شرکت اپتیمم رو دارم استفاده میکنم هم کراتینه هم گلوتامین میشه همین cgt-10 رو با یه bcaa مصرف کرد یا باید فقط یکیشون باشه ؟

Big Die
01-07-2013, 09:59 PM
بدنسازی که حتی 1درصد دید حرفه ایی داشته باشه اصلا بدون گلوتامین نباس پاش رو باشگاه بزاره

من حدود 1ساله هیچ مکملی نخریدم به صورت کلی هنوز گلوتامینهام تموم نشده انقدر انبار کرده بودم:33:

sasanj
01-07-2013, 10:11 PM
انقدر که از گلوتامین نتیجه گرفتم از بقیه مکملها نگرفتم. وقتی بیش از 50 درصد اسید آمینه بدن رو شامل میشه یعنی اثرش بیشتر از پروتئین نباشه کمتر نیست. خوردن گلوتامین خالی هم میتونه موثر باشه.

saeed_sup
01-07-2013, 10:28 PM
انقدر که از گلوتامین نتیجه گرفتم از بقیه مکملها نگرفتم. وقتی بیش از 50 درصد اسید آمینه بدن رو شامل میشه یعنی اثرش بیشتر از پروتئین نباشه کمتر نیست. خوردن گلوتامین خالی هم میتونه موثر باشه.

قسمت اول درست...ولی خوب وقتی یه اسید امینه ضروری نیست و

از منابع مختلف میشه تامینش کرد برعکس BCAA,وقتی از لحاظ بودجه محدودیت باشه

درست نیست bcaa در اولویت باشه؟...گلوتامین هم تولید میشه هم از غذا دریافت...دلیلش چیه؟

the blizzard
01-07-2013, 10:48 PM
گلوتامین اونم تو این فصل سرما و تمرین با شدت بالا خیلی حیاتیه bcaa انابولیک بودنه بدنه ولی گلوتامین الان روزی 20 گرمم جوابگوم نیست جز واجباته ریکاوریه .

kasra_f
01-07-2013, 11:13 PM
واقعا گلوتامین بسیار ضروری تر از bcaa بنظر می رسه . اصلا بدون گلوتامین نمی شه

the blizzard
01-07-2013, 11:15 PM
گلوتامین که بدن تولید میکنه به ایمن سیستم بدنم جوابگو نیست حتی یه ادم که ورزش نکنه حالا چه برسه بدنسازا که بدنشونو تو پر استرس ترین و سخت ترین شرایط قرار میدن گلوتامین فوایدش وحشتناک زیاده تا 10 خط میشه نوشت حتی بعد عمل برای ترمیم زخم استفاده میشه دیگه ببین سره بی انتهایی داره مخصوصلا بدنسازا که همیشه خدا در حال دریدن بیشترین فیبر عضلانیند هر روز چیز جدیدتری ازش میفهمن از تاثیر بر عملکرد سلولا بگیر تا تاثیرش به بالا بردن افزایش هورمون رشد در شب که یکی از فواید مهمش برای بدنسازاست هیچ میدونستی تو بیشترین فرمولا معروف bcaa گلوتامین به عنوان پیش ماده اصلی برای متابولیزم bcaa هستش .تا حالا یکبار نشده bcaa بدون گلوتامین بخورم bcaa در تمرین انرژی خوبی میده همراه گلوتامین و گلوتامین در سنتز پروتیین عالی عمل میکنه بعد تمرین. اگه دقت کنی همیشه خدا گلوتامین خوردنش منفعته صبح قبل تمرین بعد تمرین حین تمرین شب
بحث غذا هم باشه خوب همه مکملا برگرفته از مواد غذایند ولی نیاز ما به گلوتامین تامین نمیکنند درصد ناچیزی دارن یا مواد دیگری دارند که بدرد ما نیمخوره مثل شیر ماست منبع لاکتوزو چربی

Amin khan
01-08-2013, 01:35 AM
شخصا اعتقاد خیلی زیادی به گلوتامین ندارم البته تجربیه و از نظر علمی گلوتامین بیشتر نیازه اما من باشم کنار cgt بی سی ای ای رو ترجیح میدم

saeed_sup
01-08-2013, 06:56 AM
ولی در کل همچنان معتقدم برای قبل و بعد تمرین به دلایلی که عرض کردم bcaa مورد نیازتره...گلوتامین

هم در صبح و شب ولو اینکه باید قبل و بعد تمرین هم مصرف شه

Hotaxis
01-08-2013, 07:25 AM
معروفه که گلوتامین برای ورزشکار اسید آمینه ضروری حساب میشه
من همیشه از گلوتامین بیشتر نتیجه گرفتم تا بی سی آ آ.

Amir
01-08-2013, 12:39 PM
حالا که همه نظر دادن منم به شخصه با بی سی اا حال نمیکنم و نتیجه هم ندیدم . ولی گلوتامین خیلی حال میکنم . واقعا نتیجه میبینم

Big Die
01-08-2013, 06:32 PM
خوب بچه هایی که برای افزایش وزن و حجم بدنسازی میکنن دلیلی هم نداره از bcaa جواب بگیرن کسی که=بارگیری کربوهیدراتت در حدی که هست 45دیقه تمرین کنه و بعدم بدون هوازی(زیر 35دیقه معنی نداره هوازی) بازم یه وعده کربوهیدرات میخوره bcaa واسش معنی نداره

وقتی درحد 10دیقه اول تمرین گلیکوژن داشتین بعدش تازه میخواستین 40دیقه هوازی بزنین معجزه bcaa رو میبینین

اما بازم در درجه اول گلوتامین مهمه اتفاقا چند روز پیش بشدت بدنم بخاطر تمرین دیروزش درد میکرد گفتم دز گلوتامین رو ببرم بالا بتونم بازو بزنم به جای 5گرم قبل تمرین 10-12 گرم خوردم بازوهام دمی کرد تاحالا ندیده بودم عالیه این مکمل

the blizzard
01-08-2013, 11:06 PM
در تمرینات طاقت فرسا وسط تمرین یا هوازی bcaa بدلیل سرعت جذب فوق العادش ریکاوری بسیار سریع انتقال سریع به جریان خون در نهایت انرژِی برای خودش معجزه ایه.ولی گلوتامین بعد کارش خیلی وسیع تر از این حرفاست قابل مقایسه نیست در بعضی مواقع امینو ضرروی یا غیر ضرروی یا پشت وی زده نیمه ضرروی هستش یا بسته به شرایط که برای بدنسازا رول ضروری بازی میکنه.تا حالا ندیدم کسی بگه از bcaa نتیجه نگرفتم وسط تمرین بخورش ببین چه مینیd: ترکیبش با گلوتامین سیترولین باهم خیلی خوب جواب میده تا فقط خودش

Alirezarahi
01-09-2013, 01:00 AM
حالا که همه نظر دادن منم به شخصه با بی سی اا حال نمیکنم و نتیجه هم ندیدم . ولی گلوتامین خیلی حال میکنم . واقعا نتیجه میبینم

من دقیقا برعکس
:39:

sky2464
01-09-2013, 03:30 PM
خوب گلوتامین گلوتامینه ! bcaa هم بی سی ای ای !!
چرا اینقدر جنگ و دعوا میکنید با هم اصلا این کجا و اون کجا ///

شما تو تمرین یا بعدش bcaa مصرف کن /// قبل یا بعد تمرین و شب هم گلوتامین ..
وسلام .

Amin khan
01-09-2013, 05:47 PM
دعوا نیست ! هر کسی داره نظر خودش رو میده ! اسمش دموکراسیه :p

sky2464
01-09-2013, 11:59 PM
دموکراسی ...
تا ان سال دیگه هیچکجای دنیا نمیشه دموکراسی اجرا شده رو دید
شاید تو حرف و نمادین بشه ولی تو واقعیت هرگز

حالا مکمل ::::
به نظر من برای عضله سازی bcaa مهمتره
برای نگهداری از عضله ساخت شده ال گلوتامین

only4you_mehr
01-12-2013, 02:48 AM
دوستان توی سایت BB.com اینا رو نوشته از گلوتامین اسمی نبردی نظر شما چیه ؟
این ویدیو رو ببینید :
http://videocdn.bodybuilding.com/video/mp4//88000/88322m.mp4

amin
01-12-2013, 12:58 PM
من توی دوره ای که بودم قبلا ، اصلا گلوتامین مصرف نداشتم ، اما bcaa روزی 20 گرم مصرف داشتم ، واقعا عالی بود .
از آخربن باری که گلوتامین مصرف کردم ، یک سالی میگذره !...
اما با توجه به نظرات بازم همه چی به ژنتیک و تیپ بدنی برمیگرده .

sasanj
01-12-2013, 01:01 PM
برای اینکه بدانید بدن در چه زمان*هایی دقیقاً چه ملزوماتی دارد این مقاله را به دقت مطالعه کنید چرا که یک پزشک متخصص براساس ساعات مختلف از روز نیازهای بدن را مشخص کرده است و توصیه*های لازم را نیز انجام داده و از این حیث که برای رشد عضلات مواد غذایی بسیار مهم هستند هر کدام از آنها را هشدار نامیده*ایم.

هشدار 1: صبح بعد از بیدارشدن
مکمل*های پشنهادی: 3 گرم آرژنین، 3 الی 5 گرم آمینواسیدهای شاخه*ای، 1 الی 5/1 گرم استیل ال-کارنیتین. این آمینوها را باید با معده خالی مصرف کنید.
دلیل نیاز: آرژنین بهترین نمایه شناسایی*اش تحریک ترشح هورمون رشد و تولید نیتریک اسید یا همان NO معروف است. آمینواسیدهای شاخه*ای هم که شامل لیوسین، والین و ایزولیوسین هستند آمینوهای ضروری هستند که دارای تأثیرات آنابولیک و آنتی*کاتابولیک می*باشند.
این اسیدهای آمینه رشد و ریکاوری عضلات را بهبود می*دهند. استیل ان*کارنیتین متابولیسم چربی*ها را بیشتر می*کند و به ریکاوری عضلات توسط ارتقاء کارائی تستوسترون کمک می*کند.

هشدار 2: بعد از دوش صبحگاهی
مکمل*های پیشنهادی: 20 گرم پروتئین Whey مخلوط شده با آب و 2 قاشق غذاخوری عسل.
دلیل نیاز: خواب برای رشد و ترمیم عضلات و بدن یک ضرورت می*باشد. وقتی که خواب هستید بدن عضلات را جهت تأمین انرژی تخریب می*کند البته در اوقاتی که ذخایر کربوهیدرات (گلیکوژن کبد و عضلات) در حد پائینی باشند.
هر چه بدون غذاخوردن خواب طولانی*تری داشته باشید ریسک اینکه عضلات بیشتری از دست بدهید بیشتر می*شود. با مصرف یک پروتئین زودهضم مثل Whey، برای بدن منبعی از آمینواسیدها تأمین می*کنید تا هم برای سوخت خود از آنها استفاده کند و هم*چنین عضلات از دست رفته هم ترمیم شوند.
عسل هم منبع کربوهیدرات است که ذخایر گلیکوژن کبد و عضلات را بازسازی می*کند و بدین طریق سوخت اولویت*دار بدن دوباره می*شود کربوهیدرات و خطر هجوم بدن به عضلات خیلی کم می*شود.

هشدار 3: ناهار
مکمل پیشنهادی: مولتی*ویتامین / مینرال، 1 گرم ویتامین C ، 2 الی 3 گرم روغن ماهی. دلیل نیاز: ویتامین*ها و مواد معدنی نیاز به غذاهای کامل دارند تا هضم*شان به بهترین شکل صورت پذیرد. بدن را با این مواد غذایی در ساعات اولیه روز تأمین کنید تا رشد عضلات را بدینوسیله حمایت کنید، به متابولیسم کمک کنید، ایمنی بدن را ارتقاء دهید و هر فرآیند دیگری را در بدن خود تنظیم سازید.
یک عدد مولتی*ویتامین/ مینرال که DV آن برای ویتامین*های C، D، E و اکثر ویتامین*های گروه B آن، هم*چنین روی، مس و کرومیوم آن 100% باشد.
یک دز اضافی از ویتامین C که خاصیت آنتی*اکسیدانی قوی دارد و سنتز هورمون*ها، آمینواسیدها و کولاژن را توسعه می*دهد نیز می*تواند مؤثر باشد. روغن ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است که دارای فواید زیادی برای سلامتی بوده و به جلوگیری از تخریب عضلات جلوگیری کرده، رشد عضلات را بهتر می*کند، سلامت مفاصل را بهبود می*دهد، کارایی مغز را افزایش داده و به چربی*سوزی هم کمک می*کند.

هشدار 4: 2 ساعت قبل از تمرین
مکمل پیشنهادی: 1 الی 1.5 گرم استیل ال*کارنیتین
دلیل نیاز: مصرف استیل ال*کارنتین در فاصله چند ساعت قبل از تمرین ریکاوری بدن بعد از تمرین را بهبود می*دهد. هم*چنین گیرنده*های تستوسترون بیشتری را فراهم می*کند که در نهایت سطح این هورمون را بعد از یک جلسه تمرین سخت در بدن افزایش می*دهد.

هشدار 5: 1 ساعت قبل از تمرین
مکمل پیشنهادی: 250 الی 500 میلی*گرم تریبولوس ترستریس
دلیل نیاز: تریبولوس ترستریس ترشح تستوسترون را توسط بیضه*ها افزایش می*دهد. تستوسترون در بدن مستقیم روی سیستم عصبی عمل می*کند و بلافاصله قدرت عضلات را توسط فعال*کردن عصب*های متصل به فیبرهای عضلانی افزایش می*دهد. این مکمل را تنها در روزهای تمرین باید مصرف کرد تا به طور موقتی ترشح تستوسترون بالا برود بدون اینکه در بلندمدت سطح طبیعی آن را کاهش دهد.

هشدار 6: 20 دقیقه قبل از تمرین
مکمل پیشنهادی: 3 گرم آرژنین، 5 گرم آمینواسیدهای شاخه*ای
دلیل نیاز: آرژنین برای وعده قبل از تمرین یک ضرورت به حساب می*آید چرا که جریان خون را در عضلات افزایش می*دهد. بیشتر شدن مقدار خون در عضلات باعث انتقال اکسیژن، مواد غذایی و هورمون*های آنابولیک به سلول*های عضلانی در حین تمرین می*شود. در واقع این آمینواسید تحریک رشد عضلات را بعد از اتمام تمرین شروع می*کند. مصرف آمینواسیدهای شاخه*ای قبل از تمرین عضلات را به طور مستقیم با یک منبع انرژی خوب تأمین می*سازد. حین تمرین آمینوهای شاخه*ای تخریب می*شوند تا به عضلات سوخت برسانند. مصرف مقادیر اضافی از آنها از تخریب آمینوهای ذخیره در عضلات جلوگیری می*کند.

هشدار 7: بلافاصله قبل از تمرین
مکمل پیشنهادی: یک مکمل وعده جایگزین (MRQ) که حاوی حداقل 20 گرم پروتئین و 40 گرم کربوهیدرات باشد به همراه 3 الی 5 گرم کراتین.
دلیل نیاز: مصرف پروتئین درست قبل از تمرین به بدن اجازه می*دهد که آن را هضم کند و آمینواسیدهای مورد نیاز خود را برای رشد عضلات در زمان مناسب فراهم کند. کربوهیدرات*ها یک منبع سریع انرژی هستند. مصرف کراتین در معده قبل از تمرین باعث کشیده*شدن آب به داخل سلول*های عضلانی می*شود و قدرت آنها را موقتی افزایش می*دهد و در نتیجه می*توانید با وزنه*های سنگین*تر و تکرارهای بیشتری تمرین کنید و عضلات را بیشتر تحریک به رشد کنید.

هشدار 8: بلافاصله بعد از تمرین
مکمل پیشنهادی: 5 گرم آمینواسیدهای شاخه*ای
دلیل نیاز: آمینوهای شاخه*ای برای سنتز پروتئین (رشد عضلات) ضروری هستند. آنها هم*چنین ترشح انسولین را (که یک هورمون آنابولیک است که گلوکز، آمینواسیدها و کراتین را داخل سلول*های عضلانی می*برد) افزایش داده و موجب تحریک بیشتری برای سنتز پروتئین*ها می*شود.

هشدار 9: 30 دقیقه بعد از تمرین
مکمل پیشنهادی: یک وعده مکمل که حاوی 20 گرم پروتئین و 40 گرم کربوهیدرات باشد، 3 الی 5 گرم کراتین. دلیل نیاز: مصرف پروتئین و کربوهیدرات تا یک ساعت بعد از تمرین آمینواسید و گلوکز بیشتری را تأمین می*کند که باعث شروع ریکاوری و رشد می*شود.
کربوهیدرات*های زودهضم ذخایر تهی شده گلیکوژن عضلات را بازسازی می*کنند. این کربوهیدرات*ها انسولین را ترشح می*کنند که باعث تحریک سنتز پروتئین و انتقال گلوکز، آمینواسیدها و کراتین به داخل سلول*های عضلانی می*شود. آنها هم*چنین ترشح کورتیزول را سرکوب می*کنند که همواره با تستوسترون رقابت دارد. وقتی کورتیزول کم باشد تستوسترون بهتر کار خود را انجام می*دهد.
مصرف کراتین در وعده بعد از تمرین سطح کراتین درون سلول*های عضلانی را بازسازی می*کند.

هشدار 10: شام
مکمل پیشنهادی: 1 گرم ویتامین C، 2 الی 3 گرم روغن ماهی.
دلیل مصرف: مثل وعده ناهار، مصرف ویتامین*ها مثل ویتامین C و اسیدهای چرب ضروری همراه شام نیز جذب غذاها را توسعه می*دهد. دز دوم از اینها در وعده شام هضم غذا را تضمین می*کند.

هشدار 11: 30 دقیقه قبل از خواب
مکمل پیشنهادی: 3 گرم آرژنین
دلیل نیاز: آرژنین سطح هورمون رشد را افزایش می*دهد. مصرف آن قبل از خواب با شکم خالی جذب آن را بیشتر کرده و سطح هورمون رشد را طی شب افزایش می*دهد.

هشدار 12: بلافاصله قبل از خواب
مکمل پیشنهادی: 30 گرم پروتئین کازئین

منبع: بشیر
غلامرضا پورجلیل

sasanj
01-12-2013, 01:14 PM
توی برنامه بالا از گلوتامین حرفی زده نشده. احتمالاً بعلت حضور گلوتامین در تمامی پروتئینها بعنوان اسید آمینه موجود، مصرف مستقل اون رو ضروری ندونسته است. مصرف گلوتامین در منابع در صبح، قبل از تمرین، بلافاصله بعد از تمرین و قبل از خواب (هر نوبت 5 گرم) توصیه شده است.

mehdi
01-12-2013, 02:14 PM
مرسی آقا ساسان واسه مطلبی که گذاشتید...واقعا استفاده کردم....اما یه سری چیزا این حالتو توو من بوجود آورد...:13:
مثلا مصرف آرژنین توو روز رو 9 گرم زده...مثلا من که 1 گرمیشو گرفتم باید روزی 9 تا مصرف کنم؟؟!!!یکیم غیر منطقیه چون اینجوری 5 روزه یه قوطی تموم میشه....d: حالا خدارو شکر من گرم بالاشو گرفتمو 0.5 گرمیشو نگرفتم وگرنه روزی 18 تا فقط کپسول آرژنین باس مینداختم بالا :33:
میشه منبع رو هم ذکر کنید.....

Kurdox
01-12-2013, 02:18 PM
مهدی جان غیر منطقی اون خریدیه که شما انجام دادی ! اینه که هزار بار گفتم وقتی یه چیزی پودریش هست خرید کپسولیش اشتباهه !

sasanj
01-12-2013, 02:29 PM
منبع رو که پایین مطلب نوشتم بشیر.
مقدار مصرف آرژنین رو هم در منابع بین 4 تا 10 گرم بر حسب سن، جنس، قد و وزن ورزشکار ذکر کردند. فکر نمیکنم با روزی یک گرم آرژنین نتیجه خوبی بگیری. حداقل روزی 6 گرم در دو وعده (هر وعده 3 گرم) مصرف بشه بهتره.
این مطلب رو هم از این جهت آوردم چون زمان مصرف صحیح اکثر مکملها رو آورده و بیشترشون برای ساخت عضله مناسب و ضروری هستند.
آرژنین رو میتونی از مکملهای ایرانی استفاده کنی تا مقرون به صرفه و ارزونتر باشه و قریب به اتفاق ورزشکارای ایرانی از آرژنین ساخت وطنی رضایت دارند. اسم نمی برم تا شائبه تبلیغ مارک خاصی پیش نیاد ولی توی تمام فروم ها ازش به نیکی یاد کردن !!!!
اگر هم سوال دیگه ای داشتی برو توی تاپیکش که اسپم نشه.

mehdi
01-12-2013, 02:29 PM
مهدی جان غیر منطقی اون خریدیه که شما انجام دادی ! اینه که هزار بار گفتم وقتی یه چیزی پودریش هست خرید کپسولیش اشتباهه !

:13::13::13: من که پیشنهاد خیلی از دوستانو قبول کردم...توو تاپیک آرژنین چنتا از بچه ها گفتن بهترین آرژنینی که استفاده کردن پویان بود،منم دیدم ارزونه گرفنم.پودری آلمکس بود که قیمتش خیلی خیلی واسه من بالا بود...دیگه کپسولیو به هیچی ترجیح دادم دیگه....کاره بدی کردم قربان؟:17:
:35:
آقا ساسانم که پویانو پیشنهاد دادن d:
...........
واسه اینکه اسپم نشه:دوستان یکی از کارهایی که آرژنین انجام میده رشد عضلاته...مخصوصا در شب....و واسه دوره ی حجمی عالیه

King PDA
01-12-2013, 06:27 PM
:13::13::13: من که پیشنهاد خیلی از دوستانو قبول کردم...توو تاپیک آرژنین چنتا از بچه ها گفتن بهترین آرژنینی که استفاده کردن پویان بود،منم دیدم ارزونه گرفنم.پودری آلمکس بود که قیمتش خیلی خیلی واسه من بالا بود...دیگه کپسولیو به هیچی ترجیح دادم دیگه....کاره بدی کردم قربان؟:17:
:35:
آقا ساسانم که پویانو پیشنهاد دادن d:

نديده و قيمت نگرفته ميگم كه آرژنين پودري خيلي به صرفه تر هستش !!!!
امير جان درست ميگن و من همين شديدا اين رو قبول دارم كه انتخاب بين يك مكمل وقتي هم پودري باشه و هم كپسولي خيلي خيلي به صرفه هستش كه پودري انتخاب بشه

Amin khan
01-13-2013, 02:14 AM
ارژنین پودری زهر ماره بی صاحاب ! bcaa هم همینطور تو فکرم از دفعه بعد بی سی ای ای رو دیگه حداقل پودری نگیرم گور پدر پول جونم بالا میاد هر دفعه میخوام بخورمش

the blizzard
01-13-2013, 03:25 PM
من که بیشترین لذتم خوردن bcaa /از شرکت پدر مادر دار بخر امینوx امینو ریکاوری مانستر امینو یا اکستند خیلی خوشمزن :38:

Amin khan
01-13-2013, 04:38 PM
شما هم همش دنبال پدر مادرید! خیلی از ایتام هم خوبن ! اقاجان وقتی تو اب درست حل نمیشه کف میکنه میاد روی اب دیگه به پدر مادرش ربط نداره که !

Kurdox
01-13-2013, 04:54 PM
یادش بخیر داشتیم میرفتیم باشگاه یه اسکوپ آرژنین المکس دادم به ممد سایبریا نزدیک بود بالا بیاره :33: لامصب اینقدر بد مزه است با هرچی قاطی کنی میزنه مزه همه رو نابود میکنه . بی سی ای ای هم که اصلا حرفشو نزن تنها یه مورد دیدم بدون طعم و بدون اسانس مزه خاصی نداشت مابقی به زهر مار گفتن زکی !
برا عضله سازی به نظر من یه استک که میترکونه و بدبختانه گمنام مونده آزالت + ریکون هست خیلی خوب جواب میده سرشار از گلوتامین و بی سی ای ای هستن این دوتا !

mohsen2223
01-13-2013, 05:38 PM
حالا نمیشه ارژنین پودری رو با قاشق بریزی دهنت بعد اب بخوری از روش؟:32:

Amin khan
01-13-2013, 08:47 PM
میشه من اکثر مکملام که وزن سروینگشون کمه همینجوری میخورم ! اما وقتی مزه الاغ میده مزه الاغ میده دیگه تو دهنتم باشه مزشو میفهمی!
(دوستان نپرسن ایا مگه الاغ خوردم که میگم مزه الاغ حتما خوردم که میگم ! نخوردم اما گازش گرفتم :72y:)

the blizzard
01-13-2013, 08:52 PM
تا حالا نشده حل نشه .یعنی واقعا به دهن شما انقدر بد مزس:23: حالا مودرن bcaa یه چیزی ولی اکستند همه طعماش خوبه یا شاید انقدر طعم چرتو پرت توت فرنگی ... خوردم اینا به دهنم خوشمزه میاد:)

m6788
01-13-2013, 10:00 PM
یادش بخیر داشتیم میرفتیم باشگاه یه اسکوپ آرژنین المکس دادم به ممد سایبریا نزدیک بود بالا بیاره :33: لامصب اینقدر بد مزه است با هرچی قاطی کنی میزنه مزه همه رو نابود میکنه . بی سی ای ای هم که اصلا حرفشو نزن تنها یه مورد دیدم بدون طعم و بدون اسانس مزه خاصی نداشت مابقی به زهر مار گفتن زکی !
برا عضله سازی به نظر من یه استک که میترکونه و بدبختانه گمنام مونده آزالت + ریکون هست خیلی خوب جواب میده سرشار از گلوتامین و بی سی ای ای هستن این دوتا !
امیر جون بهت پیشنهاد میدم آرژنین و گلوتامین آلمکس رو قاطعی کنی و بعد بزنی به بدن یعنی کلا امکان نداره بالا نیاری یعنی مزه آرژنین آلمکس خالی در برابر این شاهکاره.

sayberiya
01-13-2013, 10:06 PM
داش امیر یادش بخیر واقعا مزه افتضاحی داشت
فکر میکنم بهش بالا میارم

Kurdox
01-13-2013, 10:07 PM
بیا دی اسپارتیک اسید پریمافورس بهت بدم از بدو تولد تاحالا هرچی خوردی بالا بیاری :33:
استک عضله ساز بعدی : فارغ از بحث موادی مثل بی سی ای ای و گلوتامین و ... که دیگه جز بدیهیات هستن یک استک متفاوته و همانا استک BPI هست .
A-HD + SOLID
تاثیر خوب و قابل قبولی داره . قبلا رو دوستان تست کردم d: تو نظرات هم میتونید ملاحظه کنید خدا بخواد یه روزی اینم تست میکنم فعلا خودم مشرف نشدم !
http://www.bodybuilding.com/store/bpisports/solid.html
http://www.bodybuilding.com/store/bpisports/a-hd.html

Big Die
01-13-2013, 10:14 PM
بهترین استک عضله سازی

روزی 1کیلو سینه مرغ بدوون استخون(کیلویی 9 تومن) رو تقسیم کنید به 6 قسمت 150 گرمی جدای تمام غذاهایی که میخورین بخورین جز پروتئین روزانتون هم حساب نکنین جدای اون بخورین تاثیرش رو یه ماهه ببینین هم قیمت یه وی 5 پوندی میشه

icedearth
01-13-2013, 10:29 PM
به نظرم خیلی از دوستانی که از bcaa ناراضی هستند به دلیل دوز پایین مصرفه+عدم توجه به زمان بندیه که خیلی مهمه.دوز مصرف حداقل 20 گرم باید باشه و چهار تا پنجره زمانی خیلی مهم داریم واسه مصرفش:صبح/قبل تمرین/بعد تمرین/همراه آخرین وعد شب.
توی یه مقاله با عنوان تغذیه با موج زمان/هدف توصیه شده بود بلافاصله بعد از تمرین بی سی ای ای رو مصرف کنید چون مکانیزمهایی که باعث سنتز پروتیین میشن رو فعال می کنه و از طرف دیگه باعث تحریک ترشح انسولین میشه 30 دقیقه بعد بهترین زمانه واسه مصرف پروتیین.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مکملهای مورد علاقه جیم استوپانی برای افزایش حجم:
قبل تمرین:
1 پیمانه وی+1 سیب بزرگ+2 تا 5 گرم کراتین(بسته به فرم کراتین)+5 تا 10 گرم بی سی ای ای + 2-3 گرم بتا آلانین + 1.5-2 گرم بتائین

بعد از تمرین:
1 پیمانه وی+1 پیمانه کازئین+30 تا دونه پاستیل کوچیک+2-5 گرم کراتین+5-10 گرم بی سی ای ای+2-3 گرم بتا آلانین+1.5-2 گرم بتائین

sky2464
01-13-2013, 11:30 PM
من دارم گلوتامین AST میخورم خیلی خیلی خوبه و با اینکه مزه خاصی نداره ولی مشخصه کیفیت داره پودرش ...
آمینو bcaa هم قبلا آلمکس خورده بودم تو آب زیاد قاطیش میکردم خوش مزه بود ///
daa هم از شرکت AI فقط یکم ترشه ( بد مزه نیست ) ...

من نمیدونم مگه مجبورین این همه پول بدین که مکمل بدمزه بخورین |

only4you_mehr
01-16-2013, 02:53 AM
دوستان یکی از آشناهام داره از امریکا میاد بهش بگم مکمل بیاره واسم گمرک بهش گیر میده ؟

mehdi
01-16-2013, 09:10 AM
دوستان یکی از آشناهام داره از امریکا میاد بهش بگم مکمل بیاره واسم گمرک بهش گیر میده ؟

از آقای کوردوکس عزیز کمک بگیر....
به این لینکم مراجعه کنی بیش از 1000نظر داده شده در این مورد دوست عزیز
http://www.powerbuilding.ir/forums/thread246.html

Kurdox
01-16-2013, 09:51 AM
بی ربطه به موضوع پ خ میزنم ...

Nima
01-16-2013, 12:55 PM
مکملهای مورد علاقه جیم استوپانی برای افزایش حجم:
قبل تمرین:
1 پیمانه وی+1 سیب بزرگ+2 تا 5 گرم کراتین(بسته به فرم کراتین)+5 تا 10 گرم بی سی ای ای + 2-3 گرم بتا آلانین + 1.5-2 گرم بتائین

بعد از تمرین:
1 پیمانه وی+1 پیمانه کازئین+30 تا دونه پاستیل کوچیک+2-5 گرم کراتین+5-10 گرم بی سی ای ای+2-3 گرم بتا آلانین+1.5-2 گرم بتائین

ممنون. ولی قبل تمرین - بعد تمرین یعنی چه مدت زمانی؟ اکثر این برمامه ها کلی هست و مهمترین قسمت رو که زمان اون وعده هست رو نمیگن...

آخه سیب بزرگ قبل تمرین در کنار اون همه مکمل یعنی چی؟ یه ربع؟ نیم ساعت؟ یک ساعت؟ دو ساعت؟

icedearth
01-16-2013, 02:17 PM
ممنون. ولی قبل تمرین - بعد تمرین یعنی چه مدت زمانی؟ اکثر این برمامه ها کلی هست و مهمترین قسمت رو که زمان اون وعده هست رو نمیگن...

آخه سیب بزرگ قبل تمرین در کنار اون همه مکمل یعنی چی؟ یه ربع؟ نیم ساعت؟ یک ساعت؟ دو ساعت؟
خواهش.این دقیقا گفته!!قبل تمرین یعنی نیم ساعت قبل بعد تمرین یعنی تا نیم ساعت بعد از اتمام تمرین.
اصلا کل برنامه رو میگم.این برنامه دوره حجم واسه یه فرد 180 پوندی(81-82 کیلو):

بلافاصله بعد از بیدار شدن:
1 اسکوپ وی+نصف یک طالبی متوسط

صبحانه(30-60 دقیقه بعد از وعده قبلی):
3 تا تخم مرغ کامل+3 تا سفیده+1 قاشق روغن زیتون+یک اسلایس پنیر کم چرب آمریکایی(تخم مرغها رو هم میزنی یه قاشق روغن زیتون رو میریزی تو ماهیتابه و بعدش پنیر رو میزاری روش تا آب بشه)+2 فنجان جوی دوسر پخته

نیم وعده صبح:
1 فنجان پنیر کاتیج کم چرب+1 فنجان آناناس+1 clif bar (http://www.clifbar.com/food/products_clif_bar/)

نهار:
1 تن ماهی+2 اسلایس نان کامل(هر اسلایس حدود 30 گرم/نان با سبوس) +1 قاشق مایونز کم چرب+1 سیب یا پرتقال یا موز(متوسط)

میان وعده عصر:
1 اسکوپ وی+1 قاشق کره بادام زمینی+1 قاشق مربا+2 اسلایس نان کامل

شام:
220 گرم ماهی آزاد+1 فنجان بروکلی+2 فنجان سالاد+2 قاشق مخلوط سرکه و روغن زیتون

قبل خواب:
1 اسکوپ کازئین+1 قاشق کره بادام زمینی
-----------------------------------------------------------------
3100 کالری/260 گرم کربو/265گرم پروتیین/110 گرم چربی
برای یک فرد 180 پوندی: 17 کالری/1.5 گرم پروتئین/1.5 گرم کربو/حدود 0.6 گرم چربی به ازاء هر پوند وزن بدن

روزهای تمرین هم اون دو وعده قبل و بعد تمرین رو به برنامه غذایی اضافه می کنید.می تونید به ترتیب گفته شده مصرف کنید یا این که کل محتویات رو(به غیر از سیب!!!و کربو بعد تمرین) شیک کنید 1/3 رو نیم ساعت قبل تمرین 1/3 رو طول تمرین و 1/3 رو با کربو بعد از تمرین مصرف کنید.
-----------------------------------------------------------------------------
جایگزینها:
به جای تن و ماهی آزاد می تونید سینه مرغ یا بوقلمون یا گوشت قرمز کم چرب یا میگو استفاده کنید.
به جای پنیر کاتیج می تونید ماست کم چرب پنیر کم چرب یا شیر کم چرب استفاده کنید.
به جای نان کامل و جو دوسر می تونید برنج قهوه ای پاستای کامل یا سیب زمینی شیرین استفاده کنید
به جای هر کدوم از میوه ها می تونید:موز سیب پرتقال کیوی توت فرنگی توت انگور استفاده کنید
به جای پاستیل بعد تمرین می تونید کیک کم چرب یا نان سفید استفاده کنید.

mehdi
01-16-2013, 02:39 PM
این برنامه دوره حجم واسه یه فرد 180 پوندی(81-82 کیلو):

خوب دوست عزیز شما که به منبع دسترسی داری واسه وزن 60-65 کیلو هم بزار ما لذت ببریمو استفاده کنیمو ممنونت شیم.:53:

icedearth
01-16-2013, 05:42 PM
خوب دوست عزیز شما که به منبع دسترسی داری واسه وزن 60-65 کیلو هم بزار ما لذت ببریمو استفاده کنیمو ممنونت شیم.:53:
بهترین کار اینه که رژیمتون توسط یه نفر که تو این زمینه تخصص داره با توجه به وضعیت بدنی و هدفتون تنظیم بشه ولی اگر مایل هستید می تونید همین رژیم رو بسته به نیازتون تعدیل کنید.چون تو هیچ کدوم از منابع یا مقالاتی که من خوندم واسه همه وزنها رژیم تعیین نشده!
برای مثلا یه فرد 63 کیلویی(140 پوند) که میشه حدود 2400 کالری 210 گرم پروتئین 210 گرم کربوهیدرات 80 گرم چربی.

mamal
02-03-2013, 09:48 PM
اگه گلوتامينو با كراتين مصرف نشه خيلي بهتره توي هر دوره بايد يكي از اين دو با آمينو استفاده بشه

sayberiya
02-03-2013, 09:52 PM
اگه گلوتامينو با كراتين مصرف نشه خيلي بهتره توي هر دوره بايد يكي از اين دو با آمينو استفاده بشه
اون وقت کی به این نتیجه رسیده؟

Kurdox
02-03-2013, 10:02 PM
به حق چیزای ندیده و نشنیده !
منبع موثقی داری یا جز وحی محسوب میشه ؟

Amin khan
02-03-2013, 10:41 PM
ترورش نکنین بنده خدا بی تجربست یه چیزی شنیده بازگو کرده دیگه !

kasra_f
02-03-2013, 11:48 PM
با همین یه نظریه فرمول اسالت ماسل فارم ، سل مس bsn ، شاتگان vpx ، سی جی تی 10 اپتیمم و بقیه که الان اگه بخوام بنویسم یه لیست طول و دراز می شه به باد فنا رفت و باطل شد .

mohsen2223
02-04-2013, 12:16 AM
با همین یه نظریه فرمول اسالت ماسل فارم ، سل مس bsn ، شاتگان vpx ، سی جی تی 10 اپتیمم و بقیه که الان اگه بخوام بنویسم یه لیست طول و دراز می شه به باد فنا رفت و باطل شد .

مخصوصا سوپ ر کراتین پویان عزیزd: